Ситуація зі світовою пандемією захворювань, пов’язаних із COVID-19, внесла корективи у життя багатьох країн та міст. Комунікація між людьми та організаціями у фізичному просторі та контакти віч-на-віч значно зменшилися. Утримати якісну комунікацію між муніципалітетом та мешканцями міста допомагають інструменти е-демократії, в тому числі підвищується увага до Бюджету участі (Громадського бюджету).

У місті Одесі Бюджет участі впроваджується останні декілька років. Процес подання проєктів та голосування відбувається на власній платформі “Соціально активний громадянин” https://citizen.odessa.ua/projects/

Минулого року (2019) за запитом громадськості з’явилася потреба проведення Школи Громадського бюджету для мешканців міста. У поточному році (2020) інтерактивне навчання пропонується провести за допомогою інструментів інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) протягом 2-х місяців.

Завдяки навчанню учасники отримають знання щодо історії Бюджету участі та розвитку цього інструменту е-демократії в Україні. Активні мешканці м. Одеси отримають навички проєктного менеджменту, а саме: навчаться формулювати проблематику, описувати цілі, заходи та формувати бюджет проєкту. Учасники отримають навички публічної комунікації та агітації, роз’яснення особливостей е-голосування і будуть проконсультовані кращими практиками Бюджету участі в м. Одесі та представниками профільних департаментів мерії.

Після завершення Школи буде сформоване ком’юніті активних учасників навчання.

Продуктом школи буде:

  • Активна команда. Сформоване ком’юніті партисипаторів м. Одеси.
  • Якісні проєкти. Збільшення відсоткового співвідношення якісно підготовлених заявок до подання.
  • Справедливість та інклюзія. Покращення репутації інструменту громадського бюджету шляхом підвищення прозорості механізмів його роботи та зосередження на справедливості (рівноцінності учасників).
  • Успішна співпраця. Підвищення рівня довіри через забезпечення прямого діалогу та колаборації між мешканцями міста та міською владою.

Проєкт "Школа Громадського Бюджету" в місті Одесі реалізується Одеською міської радою спільно з Фондом Східна Європа та програмою EGAP згідно з Меморандумом про співпрацю.

Швейцарсько-українська Програма «Електронне урядування для підзвітності влади та участі суспільства» (EGAP) спрямована на використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), які допомагають удосконалити якість управління, поліпшити взаємодію влади і громадян та сприяють соціальним інноваціям в Україні.

Швейцарсько-українська Програма EGAP реалізується в 2015-2023 рр. Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України і фінансується Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва. Цільовими регіонами Програми є Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Луганська та Одеська області.

Основними компонентами Програми EGAP є розвиток електронних послуг та електронної демократії на національному і регіональному рівнях.