«Гаряча лінія» по коронавірусу: безкоштовно 15-50 (стаціонарні) або 0-800-50-15-50 (мобільні)
Проєкт №: 2022-3314
Статус: Не набрав голосів

Повний опис проєкту

Проблема

Одеса завжди була привабливим містом для творчих, прогресивних, креативних людей. Останнім часом збільшилась кількість масових заходів, які проводять фахівці різних напрямів, волонтери, люди, здатні передати свій досвід іншим. Проте комфортного, безкоштовного, сучасного, естетично оформленого простору для організації культурно-розважальних заходів на жаль недостатньо. У зв'язку з цим, пропоную втілити цей проєкт саме на базі бібліотеки-філії №32, так як вона знаходиться у наближеному до центру міста мікрорайоні, близько від транспортних шляхів, поряд з НУ "ОЮА", поблизу всесвітньо відомого пляжу і центру відпочинку Аркадія, у затишному місці в оточенні житлових будинків. Таке розташування закладу культури сприяє ефективному використанню його приміщення та території в інтересах громади.


Мета проєкту

Створити комфортні умови для організації культурного дозвілля, надати можливості жителям та гостям міста відчути позитивну небуденну атмосферу для надання і отримання освітніх послуг, сприяти комфортному та стильному відпочинку за рахунок облаштування території бібліотеки №32.
Побудувати функціональний простір в стилі лофт на території книгозбірні, який стане платформою для всебічного розвитку та інтеграції в суспільне життя жителів міста.


Пропоноване рішення, що до розв’язування проблеми і його обґрунтування

Бібліотека «Open Space» - це комплексна установа культури, де книга працює поруч з експонатом. Прийшов до книгозбірні за потрібною книгою, а як бонус відкрив для себе цікавого художника, хендмейкера, скульптора, майстра, та ще й безкоштовно. Або навпаки, прийшов на виставку картин, а зацікавався книгою - записався до бібліотеки. Читач перетворюється на Глядача-учасника, Читача-учасника. Практика нашої бібліотеки показує, що читачі завжди з більшим задоволенням відвідують бібліотеку, якщо в ній представленні експозиції.


Для кого цей проєкт

Бібліотека «Open Space» призначений для тих, хто цінує творчість, технології комфорту та різноманіття сучасного світу. Реалізація проєкту сприятиме розвитку громадських ініціатив фактично усіх вікових і соціальних груп громади, що надаватиме жителям та гостям міста додаткове місце для освітньо-культурного відпочинку.


Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту, на які слід звернути увагу

Проєкт ніяких ризиків не передбачає взагалі: ні для навколишнього середовища, архітектурна цілісність не буде втрачена, інтереси і спокій жителів мікрорайону не постраждає.



План заходів з реалізації проєкту


Пропонується провести ремонт приміщення в стилі лофт, встановити сучасне освітлення, зонувати простір бібліотеки для індивідуальної роботи, колективного спілкування, зони відпочинку і облаштувати ці локації необхідним обладнанням та меблями.
Урбанізація зробила стиль лофт найактуальнішим в світі. Дизайнери інтер'єру люблять його, тому що він ультрамодний, простий і лаконічний.
Потрібна велика фасадна світлова вивіска - лайтбокс (світлова, світлодіодна вивіска), яка передасть стиль й індивідуальність закладу.
Відмінним рекламним, інформаційним каналом є Led табло «світлодіодна стрічка». Рекламна конструкція привертає увагу і забезпечує прямий контакт із потенційними читачами. За допомогою такого табло бібліотека буде анонсувати заходи, інформувати про нові надходження.
Для обробки внутрішніх стін потрібні натуральні матеріали або їх імітація відповідної якості: цегла, дерево, бетон; поєднання дерева, скла і металу, як яскравий акцент – жовтий або червоний колір.
Простір можна прикрасити настінними годинниками, але вони теж повинні бути виконані у відповідному стилі. Непогано виглядають хромовані стрілки і цифри.
Робочий настрій приміщення створюється правильним освітленням. Хороші варіанти - абажури, кабельні лампи, технічне верхнє і бічне світло.
Деревяні, шкіряні меблі в поєднанні з нержавіючою сталлю: металеві торшери, високі стільці, кресла, стелажі та побутова техніка.
Щоб інтер'єр не був «холодним», на допомогу приходять живі рослини, акваріум.
Потрібно в холі установити камери схову для особистих речей. Коміркові шафи дають можливість зберігати особисті речі в безпечному місці або просто зберігати речі, щоб вони не заважали відвідувачам під час масового заходу або при вибиранні потрібної літератури.
Поділ простору бібліотеки на функціональні зони:
У робочому просторі розташовуються столи, зручні крісла, шафи з книгами, виставочні стелажі та ноутбуки в достатній кількості.
Презентаційний простір: виставочні стелажі з підсвідченням, під вікнами вузькі столи-підвіконня та стільці, щоб центр кімнати був вільний для інсталяцій, перформенсів.
У зоні для проведення нарад (лекцій) максимізувати простір за домомогою сучасних конструкцій, проекційне обладнання, робочий стіл.
Зона відпочинку: декілька шкіряних шезлонгів, стелажі з книгами, обертаючі стелажі.
Бібліотека потребує наповнення свого фонду новими, сучасними книжками, для того, щоб не втратити нинішніх читачів та для залучення нових.
Для комфотрного відвідування Бібліотеки «Open Space» необхідні дві вбиральні. Одна для службового користування, так як усі працівники установи проходять кожного року медичний огляд та мають медичні книжки, друга - для громадського користування.
Територія освітньо-культурного простору повинна бути оснащена камерами відео-спостереження для захисту публічного порядку.


Ключові показники оцінки результату проєкту


Вдихнути нове життя у бібліотеку. Адже в сучасному світі, бібліотека - це не лише книжки, а й територія для саморозвитку, культурного відпочинку, арт-простір, креатив - лабораторія.
.jpg
про.jpg
(223.96 Kb)
2021-10-27 14:47   Проєкт створено

2021-10-30 18:11   Проєкт первинно відправлений на розгляд

2021-11-08 11:10   Проєкт відправлений на розгляд (фінальна редакція)

2021-11-08 14:16   Проєкт опублікований.
Звіт про попередню оцінку відповідності проєкту - Департамент економічного розвитку ОМР.
.pdf
2022-3314 висновок.pdf
(1.31 Mb)

2021-11-08 14:17   Відповідальний: Департамент культури та туризму

2021-11-22 15:24   Звіт про аналіз відповідності проєкту - Департамент культури та туризму
.pdf
2022-3314 Бібліотека Open-Space.PDF
(118.5 Kb)

2021-11-08 14:17   Залучений виконавець: Управління капітального будівництва
2021-11-19 10:42   Звіт про аналіз відповідності проєкту
.pdf
2022-3314.pdf
(353.08 Kb)

2021-11-27 00:28   Допущений до голосування

2022-01-12 15:54   Не набрав голосів