«Гаряча лінія» по коронавірусу: безкоштовно 15-50 (стаціонарні) або 0-800-50-15-50 (мобільні)
Проєкт №: 2021-3126
Статус: Не набрав голосів

Повний опис проєкту

Проблема

Відсутність належного сучасного соціального простору для дітей, відсутність точки тяжіння для мешканців в районі 12 ст. Великого Фонтану, відсутність доступної інформації про різноманіття місцевої флори, знижує загальний рівень обізнаності людей щодо красоти наших рідних степових ландшафтів. Вандалізм та неосвіченість людей можно подолати зробивши живий приклад природних рослинних товариств, на прикладі розповідаючи та показуючи унікальні види рослин нашого Одеського регіону. Для мешканців суміжних вулиць, з Київського і Приморського районів, які приходять на відпочинок на пляж до 12 ст. Фонтану - не передбачено майданчиків, суспільних просторів, де можна було б весело та з користю провести час, дізнатися щось нове, поспілкуватися.


Мета проєкту

Проект має на меті залучити малюків з батьками до єднання з природою, отримання знань щодо різноманіття місцевої флори, та можливості використання цих рослин в міському озелененні. Обладнання майданчику створено з природних матеріалів та побудовано таким чином, ніби запрошує дітей до гри. Долаючи перешкоди дитячого комплексу з горкою, дітлахи долатимуть страх, розвиватимуть фантазію та навчатимуться грі у команді. Амфітеатр стане місцем тяжіння мешканців всього мікрорайону, дозволить бачити панораму морського узбережжя.


Пропоноване рішення, що до розв’язування проблеми і його обґрунтування

Наш проект створюється за участі професійних ботаніків, систематиків місцевої флори (Одеського регіону). За допомогою цього проекту ми намагаємося не тільки возз’єднати мешканців міста з тендітною душею природи, а й продемонструвати ніжну красу рідних ландшафтів. Ми хотіли звернувши увагу суспільства до проблем відновлення флори Степу України та створити декілька клумб в міському середовищі. Це безперечно розширить біорізноманіття рослин, які використовуються в озелененні міста.
Справа в тому, що географічно місто Одеса знаходиться в кліматичній зоні Степу України. Це кліматична зона з посушливим вітряним кліматом з домінуванням східних вітрів, нечастими, але потужними дощами. Посухи в останні роки дуже затяжні (більше трьох місяців без опадів). Без системи зрошення створити якісне озеленення майже неможливо. В нашому проекті ми враховуємо вартість монтажу системи автоматичного зрошення квітників на майданчику.
Степ займає 40 % території України, але нажаль зараз природні степові ділянки збереглися лише на 1 % площі нашої держави. Степ можна вважати екосистемою Європи, найбільш постраждалою від діяльності людини. Жодна інша екосистема нашого континенту не втратила свої площі аж на стільки.
Однією з найбільших проблем, що заважають відтворенню степових квітників у середмісті є необізнаність населення, взагалі щодо поняття «Степ». Історично, менталітет українця реагує на слово «степ», як щось таке, що потребує освоєння або покращення. Більшість людей малюють у своїй уяві степ як порожнє місце, яке треба чимось заповнити. При цьому, степ насправді володіє величезною і різноманітною флорою: на квадратному метрі степу можна зустріти до 120 видів рослин. Такого не має ні у лісі, ні на болоті або в іншому природному комплексі на території України.
Для створення стійких посадок на відкритих суспільних місцях - в квітниках, що запроектовані нами, потрібно враховувати не тільки особливості клімату, а і схильність пересічних громадян до «рослинних крадіжок». Вандалізм людей, через нерозуміння унікальності рідного природнього ландшафту – теж є фактором ризику знищення посадок. Саме на подолання цих проблем і направлений наш проект.

Вандалізм та неосвіченість можна подолати зробивши живий приклад природних рослинних товариств, які будуть виглядати привабливо і протягом всього року квітувати. У лекторії та місці зустрічей - раз на тиждень наші волонтери розповідатимуть лекцію про особливості рослин, що ростимуть в наших клумбах, та про рослини Одеського регіону, які доречно використовувати в озелененні. Люди, які змалечку розумітимуть особливості місцевої флори, шляхи взаємодії між рослинами - будуть більш відповідально відноситися до навколишнього середовища, до батьків, один до одного.


Для кого цей проєкт

Діти віком від 1 до 15-16 років. Дорослі, батькі, пенсіонери, люди з обмеженими можливостями. Мешканці м. Одеси та гості нашого міста


Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту, на які слід звернути увагу

1. Виконання робіт з терасування схилу має проводити організація з досвідом робіт такого виду
2. Знайти максимально наближені до ділянки точки водопостачання та електроенергії, для економії коштів на створення системи зрошення та освітлення майданчику
3. Передбачити систему водовідведення, збирання і накопичення дощової води та її використання для зрошення рослин на майданчику
4. Передбачити можливість охорони або нагляду обладнання, матеріалів і рослин від вандалізму підлітків та крадіжок мешканцями міста


Приклади (кейси) схожих рішень

Реалізований проект дитячого майданчику - "Уличное пространство для детей" - на території парку ім. Т.Г.Шевченко по вул. Маразлієвській, 1
Клумби берперервного цвітіння в Зеленому театрі - вул. Маразлієвська, 1єПлан заходів з реалізації проєкту


1. Виконання проектних робіт. Розробка робочої документації
2. Чорнове планування території. Пересадка існуючих молодих дерев. Терасування схилу для розробки амфітеатру з поглядання на море
3. Підготовка місць розташування обладнання дитячого майданчику.
4. Підготовка та будування підвищених квітників в межах майданчику.
5. Закладання труб та монтаж системи автоматичного зрошення.
6. Встановлення додаткових опор освітлення майданчика та амфітеатру.
7. Засипання та пошарове трамбування грунтосуміші та дренажу в підвищених квітниках.
8. Підготовка та мощення доріжок з відсіву та дрібного каміння (щебінь), встановлення дерев'яних помостів для сидіння-лежання в амфітеатрі на схилі.
9. Установка обладнання дитмайданчику.
10. Висаджування рослин і кущів в підвищених квітниках та в зонах висадки в амфітеатрі на схилах.
11. Введення ботанічної станції та амфітеатру в експлуатацію.

Для забезпечення належного утримання дитячого майданчика, квітників та амфітеатру, Київською районною адміністрацією, Одеською міською радою будуть прийняті рішення, відповідно до вимог рішення Одеської міської ради від 23 грудня 2011 року №1631-VI "Про затвердження Правил благоустрою території міста Одеси (текстової частини) у новій редакції", про доручення забезпечити виконання необхідних заходів щодо постійного утримання у належному санітарно-технічному стані (КП, ТОВ, тощо).


Ключові показники оцінки результату проєкту


Даний проект наддасть можливість мешканцям міста більше дізнатися та долучитися до місцевої флори, підвищить загальний рівень обізнаності пересічних громадян з питань біорізноманіття та стійких посадок в міських умовах. Надіємося, що реалізований проект стане місцем тяжіння людей з усього мікрорайону, згуртує різні вікові категорії людей, відновить комунікації між владою та пересічними громадянами, наддасть позитивного поштовху для розвитку інших інклюзивних природних дитячих майданчиків, підніме на новій рівень питання залучення місцевої флори до озеленення міських територій, та стане візитною карткою суспільного простору Великого Фонтану в м. Одесі.
.jpg
дитячий майданчик версія 3.2 Азарова_page-0001.jpg
(1.43 Mb)

.jpg
дитячий майданчик версія 3.2 Азарова_page-0002.jpg
(2.02 Mb)

.jpg
дитячий майданчик версія 3.2 Азарова_page-0010.jpg
(1.36 Mb)

.jpg
дитячий майданчик версія 3.2 Азарова_page-0008.jpg
(1.61 Mb)

.jpg
дитячий майданчик версія 3.2 Азарова_page-0006.jpg
(1.39 Mb)

.jpg
дитячий майданчик версія 3.2 Азарова_page-0004.jpg
(1.65 Mb)

.jpg
дитячий майданчик версія 3.2 Азарова_page-0007.jpg
(1.48 Mb)

.jpg
дитячий майданчик версія 3.2 Азарова_page-0003.jpg
(976.81 Kb)

.jpg
дитячий майданчик версія 3.2 Азарова_page-0005.jpg
(1.44 Mb)

.jpg
дитячий майданчик версія 3.2 Азарова_page-0009.jpg
(1.64 Mb)

.jpg
Слайд2.JPG
(167.26 Kb)

.jpg
Слайд6.JPG
(298.69 Kb)

.jpg
Слайд3.JPG
(323.59 Kb)

.jpg
Слайд5.JPG
(342.94 Kb)

.jpg
Слайд4.JPG
(337.24 Kb)
2020-09-30 13:16   Проєкт створено

2020-09-30 13:17   Проєкт первинно відправлений на розгляд

2020-10-02 12:27   Проєкт відправлений на розгляд (фінальна редакція)

2020-10-05 08:29   Проєкт опублікований.
Звіт про попередню оцінку відповідності проєкту - Департамент економічного розвитку ОМР.
.pdf
2021-3126.pdf
(421.64 Kb)

2020-10-05 08:29   Відповідальний: Департамент екології та розвитку рекреаційних зон

2020-10-26 16:01   Звіт про аналіз відповідності проєкту - Департамент екології та розвитку рекреаційних зон
.pdf
Висновок 2021-3126.pdf
(1.21 Mb)

2020-11-03 18:56   Допущений до голосування

2020-12-08 09:32   Не набрав голосів