«Гаряча лінія» по коронавірусу: безкоштовно 15-50 (стаціонарні) або 0-800-50-15-50 (мобільні)
Проєкт №: 2020-2826
Статус: Не допущений до голосування

Повний опис проєкту

Проблема

Лабораторії для створення і тестування технологічних проектів сьогодні як ніколи популярні. В тому числі, до таких лабораторій відносяться і проекти / продукти, пов’язані з віртуальною і доповненою реальністю.
Як і будь-яка нова технологія, віртуальна реальність коштує дорого. Продукти для її споживання і створення й тому коштують дуже великих грошей. Сучасна техніка хоч і стала шалено потужної, але для розробки в області VR потрібно саме продуктивне і дороге сучасне залізо. Виходить, що вхідний квиток в світ розробки для віртуальної реальності без додаткового фінансування можуть собі дозволити тільки дуже заможні одинаки або великі команди. По-перше, в Україні немає центрів, які б повністю були присвячені біоніці і розробкам інженерних рішень і технологічних методів пов'язаних з ними.
По-друге, населення не до кінця розбирається в біоніці і не розуміє призначення її використання. Все це проявляється через нестачу необхідної інформаційної, матеріальної та дослідницької бази.
Тому існує необхідність створення центру, в якому буде проходити навчання, будуть надаватися необхідні консультації будуть створюватися нові розробки і наукові дослідження в цієй сфері.


Мета проєкту

Створити сучасний R&D центр VR/AR технологій, в якому будуть проводиться дослідження і розробки VR/AR продуктів для різноманітніх кейсів та сфер промисловості. На базі такого центру також планується проводити регулярні лекторії для одеситів з метою освіти в області біоніки.


Пропоноване рішення, що до розв’язування проблеми і його обґрунтування

Пропонується на базі Одеської Національної Академії Харчових Технологій створити центр з вивчення та розвитку технологій віртуальної реальності.
Як і будь-яка інша лабораторія, лабораторія VR - це приміщення, обладнання, необхідне для роботи над специфічними проектами і викладач або лаборант, який допомагає обладнання освоїти.
R & D лабораторія VR - це комп'ютери, окуляри з рукавичками (контролерами) для створення і тестування проекту, програмна платформа для розробки проектів, а також викладач, який навчає резидентів лабораторії. Лабораторія буде розроблятися як більшість VR First-лабораторій в світі, що базуються на базі університетів або академій.
Академія є загальнодоступним місцем з величезною кількістю студентів, а також відповідними дослідними факультетами та кафедрами. Базування такого центру-лабораторії в ЗВО забезпечить широку зацікавленість серед студентів, а також забезпечить кількість студентських розробок в цьому напрямку. Крім цього, на базі ЗВО можна проводити тематичні Всеукраїнські Хакатони.


Для кого цей проєкт

Студенти, школяри, розробники рішень цієї сфери.


Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту, на які слід звернути увагу

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу
- Складність фінансування соціальних проектів в Україні.
- Затримка різних видів робіт або послуг;
- Затримка доставки необхідних матеріалів;
- Затримка фінансування;
- Здорожчення матеріалів


Приклади (кейси) схожих рішень

Iowa State University’s Virtual Reality Applications Center (VRAC); Kroto Research Institute, the University of Sheffield; King’s college London; Advanced VR Research Centre, Loughborough University Leicestershire; VR-First Стамбул; VR-First Киев.План заходів з реалізації проєкту


A. Закупівля через https://prozorro.gov.ua необхідного обладнання і меблі;
B. Облаштування аудиторій та пуск обладнання;
C. Активне розповсюдження в ЗМІ інформації про відкриття, а також адресна розсилка інформації директорам шкіл/інтернатів і ректорам ВНЗ.


Ключові показники оцінки результату проєкту


A. Економічні: сума залучених інвестицій на проведення заходів і розробок від венчурних фондів і міжнародних організацій;
B. Соціальні: збільшення рівня охвату дітей ідеями інженерної освіти, збільшеня розробок серед студентів на тему VR/AR, збільшення стартапів з боку українців завдяки VR технологіям, вікритя нових факультетів та учбових напрямів.
C. Друге: Кількість проведених безкоштовних лекцій/хакатонів на тему VR/AR.
.png
vr.png
(274.75 Kb)
2019-10-30 23:31   Проєкт створено

2019-10-30 23:32   Проєкт первинно відправлений на розгляд

2019-11-06 15:48   Проєкт відправлений на розгляд (фінальна редакція)

2019-11-06 16:41   Проєкт опублікований.
Звіт про попередню оцінку відповідності проєкту - Департамент економічного розвитку ОМР.
.jpg
2020-2826.jpg
(729.3 Kb)

2019-11-06 16:42   Відповідальний: Департамент освіти та науки

2019-11-13 09:34   Звіт про аналіз відповідності проєкту - Департамент освіти та науки
.jpg
2826(1).jpg
(1.31 Mb)
.jpg
2826(2).jpg
(1.41 Mb)

2019-11-22 11:54   Не допущений до голосування