«Гаряча лінія» по коронавірусу: безкоштовно 15-50 (стаціонарні) або 0-800-50-15-50 (мобільні)
Проєкт №: 2020-2818
Статус: Не допущений до голосування

Повний опис проєкту

Проблема

Сьогодні в світі популярним і важливим напрямком для розробників робототехніки, IT ігрової індустрії є технологія Motion Capture. Ця технологія, завдяки величезному ряду спеціальних камер і датчиків - дозволяє відтворювати модель руху будь-якого об'єкта.
Сучасним технологічним університетам в освіті і дослідженні - така технологія могла б дозволити величезна кількість досліджень і розробок в області біонічної робототехніки і мехатроніки. Основна заковика полягає в тому, що MoCap центрів в Україні існує кілька і вони комерційні. Науково-дослідних MoCap центрів в Україні так таких не існує взагалі, в зв'язку з цим в Україні дуже важко протикает розробки біонічних механізмів або технологій, пов'язаних з ними. Дана проблема має дві грані. По-перше, в Україні немає центрів, які б повністю були присвячені біоніці і розробкам інженерних рішень і технологічних методів пов'язаних з ними.
По-друге, населення не до кінця розбирається в біоніці і не розуміє призначення її використання. Все це проявляється через нестачу необхідної інформаційної, матеріальної та дослідницької бази.
Тому існує необхідність створення центру, в якому буде проходити навчання, надаватимуться необхідні консультації, будуть створюватися нові розробки і наукові дослідження в цій сфері.


Мета проєкту

Створити сучасний дослідницький центр, в якому будуть проводиться великі дослідження і розробки в областях біонічної робототехніки, а також ігрової індустрії. На базі такого центру також планується проводити регулярні лекторії для одеситів з метою освіти в області біоніки.


Пропоноване рішення, що до розв’язування проблеми і його обґрунтування

Пропоноване рішення, що до розв’язування проблеми і його обґрунтування
Пропонується на базі Одеської Національної Академії Харчових Технологій створити центр з вивчення та розвитку біоніки, завдяки технологіям MoCap. Академія є загальнодоступним місцем з величезною кількістю студентів, а також відповідними дослідними факультетами та кафедрами. Базування такого MoCap центру в ЗВО забезпечить широку зацікавленість біоніки серед студентів, а також забезпечить кількість студентських розробок в цьому напрямку. Крім цього, на базі ЗВО можна проводити тематичні Всеукраїнські Хакатони.


Для кого цей проєкт

Студенти, школяри, розробники рішень цієї сфери.


Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту, на які слід звернути увагу

Складність фінансування соціальних проектів в Україні.
- Затримка різних видів робіт або послуг;
- Затримка доставки необхідних матеріалів;
- Затримка фінансування;
- Здорожчення матеріалів


Приклади (кейси) схожих рішень

Artanim, Geneva Switherland; University of Windsor in Ontario, Canada; California State University’s Summer Arts Program; Chapman University’s Dodge College of Film and Media Arts.План заходів з реалізації проєкту


- Закупівля через https://prozorro.gov.ua необхідного обладнання;
- Облаштування аудиторій та пуск обладнання;
- Активне розповсюдження в ЗМІ інформації про відкриття, а також адресна розсилка інформації директорам шкіл/інтернатів і ректорам ВНЗ.


Ключові показники оцінки результату проєкту


Економічні: сума залучених інвестицій на проведення заходів і розробок від венчурних фондів і міжнародних організацій;
Соціальні: збільшення рівня охвату дітей ідеями інженерної освіти, збільшеня розробок серед студентів на тему біоніки, збільшення стартапів з боку українців завдяки MoCap технологіям, вікритя нових факультетів та учбових напрямів.
Друге: Кількість проведених безкоштовних лекцій/хакатонів на тему біоніки.
.jpg
PIX-1-mocapsuits_feature.jpg
(126.71 Kb)
2019-10-30 21:48   Проєкт створено

2019-10-30 21:48   Проєкт первинно відправлений на розгляд

2019-11-05 16:27   Проєкт відправлений на розгляд (фінальна редакція)

2019-11-05 16:54   Проєкт опублікований.
Звіт про попередню оцінку відповідності проєкту - Департамент економічного розвитку ОМР.
.jpg
2020-2818.jpg
(721.18 Kb)

2019-11-05 16:56   Відповідальний: Департамент освіти та науки

2019-11-08 11:45   Звіт про аналіз відповідності проєкту - Департамент освіти та науки
.jpg
2818(1).jpg
(1.23 Mb)
.jpg
2818(2).jpg
(1.45 Mb)

2019-11-14 14:16   Не допущений до голосування