Проект №: 2019-2450
Статус: Не допущен к голосованию

Полное описание проекта

Проблема

Згідно діючого законодавства в Україні загалом і в Одесі зокрема має бути реалізована схема роздільного збору відходів на переробку, а діючий полігон Дальницькі кар’єри має бути підготований до рекультивації. Але Одеса і досі не реалізує принципи циркулярної економіки і несортоване сміття продовжують захоронювати на сміттєзвалищі, незважаючи на те, що це протидіє чинному законодавству та екологічній безпеці нашого регіону.


Цель проекта

Облаштувати станцію сортування сміття в центрі міста, де кожний відповідальний громадянин зможе здати своє ресурсоцінне побутове сміття на переробку, а небезпечні побутові відходи на утилізацію.
Таки станції мають актуальне значення навіть в країнах, де принципи циркулярної економіки вже реалізовані і громадяни здають сировину на переробку на спеціально обладнаних майданчиках біля кожного житлового будинку. Через такі станції на утилізацію потрапляють електроні прилади й небезпечні побутові відходи.


Предлагаемое решение, к решению проблемы и его обоснование

Виділення складських приміщень з комунальної власності (від 20 до 100м/2) або місця для спеціально облаштованих контейнерів в центрі міста Одеса для пунктів прийому вторинної сировини та коштів для їх закупівлі та облаштування, де ми силами ентузіастів нашої організації та небайдужих громадян започаткуємо відповідну діяльність.


Для кого этот проект

Для всіх мешканців Одеси та її гостей.План мероприятий по реализации проекта


Для успішної реалізації проекту необхідно провести наступні заходи:
- Роз’яснювальну роботу з населенням стосовно роздільного збору відходів у вигляді акцій та флешмобів через навчальні заклади, комунальні підприємства і велики компанії, щоб залучити до культури сортування як можна більшу кількість людей.
- Виділення приміщень чи трьох місць під спеціальні контейнери в центрі міста
- Їх облаштування під європейські стандарти, як того вимагають санітарні норми.
- Логістичне налаштування по обслуговуванню сортувальних центрів через вже існуючий еко маршрут нашого проекту «Місто Майбутнього».
- Розробка мотиваційної системи для громадян, у вигляді бонусів та призів.


Ключевые показатели оценки результата проекта


Зменшення обсягу побутових відходів, що захоронюється на одеському сміттєвому полігоні, а саме таких, що є особливо небезпечними для навколишнього середовища в процесі розкладу.

Значна кількість ТПВ та небезпечних відходів ідуть на повторну переробку через такий спеціальний пункт.

Населення стає більш свідомим щодо навколишнього середовища та свого впливу на нього. Активно долучається до культури сортування власних побутових відходів, особливо небезпечних, як батарейки, лампи, термометри, що містять меркурій, луг та інші речовини, що негативно впливають на екологічний стан регіону.

Важливо розуміти, що така сортувальна станція має бути нового формату, європейського зразку, в жодному разі не подібна до існуючих пунктів прийому ресурсоцінної вторсировини, що вони орієнтовані на малозабеспечені верстви населення і не відповідають санітарним нормам, а в якості заохочувальних методів використовують алкоголь.

Але найважливіша відмінність полягаю в тому, що такі пункти мають вирішувати проблему утилізації усіх видів пластику, незалежно від рентабельності процесу.

Сьогодні, нажаль, в Одесі немає механізму для пересічного громадянина здати на утилізацію небезпечні побутові відходи. Завдяки наявності такий станції і посередництву нашої громадьскої організації проблема може набути вирешення.
.jpg
Foyo1.jpg
(42.35 Kb)
2018-09-27 21:18   Проект создан

2018-10-09 16:55   Проект отправлен на рассмотрение (финальная редакция)

2018-10-10 14:59   Проект опубликован.
Звіт про попередню оцінку відповідності проекту - Департамент економічного розвитку ОМР.
.pdf
2019-2450.PDF
(460.91 Kb)

2018-10-10 14:59   Ответственный: Департамент міського господарства

2018-10-18 11:45   Отчет об анализе соответствия проекта - Департамент міського господарства
.jpg
2450 001.jpg
(539.85 Kb)
.jpg
2450 002.jpg
(621.94 Kb)
.jpg
2450 003.jpg
(472.34 Kb)

2018-10-26 14:29   Не допущен к голосованию