«Гаряча лінія» по коронавірусу: безкоштовно 15-50 (стаціонарні) або 0-800-50-15-50 (мобільні)
Проект №: 2019-2427
Статус: Проект на реалізації

Повний опис проекту

Проблема

На сьогоднішній день велике значення має технічний прогрес, він приваблює все більше і більше представників підростаючого покоління. Багато людей вже з юного віку бажають розвиватися саме в цій сфері, власноруч створюючи дивовижні речі. Технічний розвиток – це основа майбутнього нашої нації, саме тому він є близьким багатьом із нас. Проте, більшість курсів, що дозволяє вивчати технічні дисципліни, коштують чимало й тому не доступні для людей з невисокими матеріальними можливостями. Станція юних техніків «Сігма» вже багато років надає безкоштовне навчання для дітей, які не можуть відвідувати платні заняття, але вони не менш талановиті, працелюбні та охочі до пізнання нового. Більшість професійних закладів Одеси сконцентровано у центрі міста. Проте у Суворовському районі немає жодної високотехнологічної IT лабораторії.
Для того, щоб таке безкоштовне навчання не поступалось приватним платним аналогам, потрібна потужна технічна база, яка дозволить розвивати напрями, що цікавлять сучасну молодь найбільше – програмування, WEB-дизайн, робототехніка та інші інженерні галузі. Особливо ця проблема потребує рішення для дітей з особливими освітніми проблемами, що буде сприяти їх самореалізації в житті та майбутньому працевлаштуванню.


Мета проекту

Створення базису для технічного розвитку сучасного покоління шляхом доступного для всіх навчання з дисциплін, що потребують високих комп’ютерних технологій. Надання можливості талановитим і готовим розвиватися в даному напрямку дітям та молоді практично освоювати обрані напрями, не обмежуючись лише теоретичними знаннями, результатом чого стане підвищення технічної освіченості молоді та інших.


Пропоноване рішення, що до розв’язування проблеми і його обґрунтування

Створення відкритої лабораторії IT MiniLab на базі станції юних техніків «Сігма», в якій будуть проходити безкоштовні заняття з різних технічних дисциплін в рамках STEM освіти для дітей і молоді Суворовського району. Розширення сфери діяльності й надання безкоштовної освіти для студентів і старших поколінь у вигляді майстер-класів та тренінгів, на яких новачки зможуть вчитися новому, а досвідчені майстри – обмінюватися досвідом та отримувати знання з суміжних сфер діяльності.


Для кого цей проект

Проект призначений для школярів будь-якого віку, дітей з особливими освітніми потребами, студентів, які бажають розвиватися в технічній сфері й отримувати безкоштовні знання з дисциплін даного напряму, також старших поколінь, котрі зможуть отримувати нові знання чи обмінюватися досвідом.


Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Складність фінансування соціальних проектів в Україні


Приклади (кейси) схожих рішень

Створення високотехнологічної лабораторії FabLab MiRONAFT на базі Одеської національної академії харчових технологій
Кейсы, приведенные в проекте FabLab MiRONAFT:
Відкрита політехнічна лабораторія "Lampa" на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (створена за результатом аналогічного конкурсу Громадського бюджету в м. Київ "Бюджет участі" за 2017 рік), Лабораторія Fabricator на базі технопарку UnitCity (Київ), лабораторія креативної спільноти IZONE (Київ), студентська лабораторія «Гараж Хаб» (Харків)План заходів з реалізації проекту


1. Розробка проекту IT MiniLab – високі технології та навчання, доступне кожній дитині.
2. Закупка через https://prozorro.gov.ua будматеріалів, необхідного обладнання і меблів.
3. Ремонтні роботи у виділених для реалізації проекту приміщеннях (загальна площа яких складає майже 120 м.кв): кабінети є частиною неприбуткового закладу позашкільної освіти Одеської СЮТ «Сігма» за адресою вул. Паустовського 17/1.
4. Реконструкція кабинету комп’ютерної техніки, майстерні технічного конструювання та лабораторії радіоконструювання.
5. Проектування та монтаж силових (електричних) і слабкострумових (інтернет, сигналізація) мереж.
6. Приєднання до внутрішньої локальної мережі новоствореної лабораторії IT MiniLab.
7. Облаштування, шефмонтаж і пуск обладнання.
8. Інформування населення о діяльності IT MiniLab, активне розповсюдження в ЗМІ інформації про відкриття, а також адресна розсилка інформації директорам шкіл району.


Ключові показники оцінки результату проекту


Сьогодні, зрозуміло, що освіта, зокрема в області математики і технічних наук, необхідна для формування кваліфікованих конкурентоспроможних кадрів, які будуть затребувані на ринку праці.
Найважливішим завданням IT MiniLab є:
— досягнення високої якості освіти;
— створення творчого, інтелектуального середовища для виховання майбутнього наукової еліти інформаційного суспільства України.
.jpg
IMG_6663.JPG
(4.18 Mb)

.doc
IT MiniLab Сигма_2019.doc
(31.5 Kb)

.jpg
1-1024x600_center_center.jpg
(149.26 Kb)

.jpg
1.jpg
(244.57 Kb)

.jpg
stem01.jpg
(389.51 Kb)

.jpg
Для-школ.jpg
(864.75 Kb)

.jpg
dcc2c2f9-82f6-4457-8a10-fc9b8a2f2878.jpg
(1.34 Mb)

.jpg
e-robotics_lab.jpg
(5.68 Mb)
2018-09-27 13:36   Проект створено

2018-10-04 23:47   Проект відправлений на розгляд (фінальна редакція)

2018-10-05 14:51   Проект опублікований.
Звіт про попередню оцінку відповідності проекту - Департамент економічного розвитку ОМР.
.jpg
(№2019-2427) IT Mini Lab.jpg
(649.86 Kb)

2018-10-05 14:51   Відповідальний: Департамент освіти та науки

2018-10-18 17:42   Звіт про аналіз відповідності проекту - Департамент освіти та науки
.jpg
2427(2).jpg
(1.58 Mb)
.jpg
2427(1).jpg
(1.71 Mb)

2018-10-26 14:32   Допущений до голосування

2018-12-11 16:48   Проект переможець