«Гаряча лінія» по коронавірусу: безкоштовно 15-50 (стаціонарні) або 0-800-50-15-50 (мобільні)
Проєкт №: 2018-2134
Статус: Не набрав голосів

Повний опис проєкту

Проблема

На сьогоднішній день проблема паління у нашому місті є актуальною, а викликані палінням захворювання зустрічаються все частіше. Закон «Щодо паління в громадських містах» в більшості випадків ігнорується – палять на зупинках, вулицях, парках, а з настанням купального сезону - на пляжах міста, на яких через велику кількість недопалків відбувається процес забруднення курортних зон міста, де відпочивають не тільки дорослі громадяни та туристи, але і діти. У свою чергу, дітям які граються на пляжі в піску, трапляються недопалки, тим самим залучає їх увагу до сигарет, аж до використання недопалків як непотрібний предмет для ігор, що може привести до певних захворювань.

Недопалки є найбільш поширеними токсичними відходами (до 34% від загального об`єму сміття). Більше того, вони не здатні до повного розкладу, що веде за собою збільшення токсичних відходів у середовище. В даному випадку пляжі Одеси стають менш привабливі для туристів і це негативно впливає на імідж нашого міста.


Мета проєкту

Зменшення кількості курців та сприяння очищенню міських пляжів і курортних зон від токсичної та екологічної шкоди недопалків. Підвищення привабливості Одеських пляжів для гостей нашого міста.


Пропоноване рішення, що до розв’язування проблеми і його обґрунтування

1. Для зменшення проблеми кількості курців пропонується поширення сучасних методів впливу на суспільство – розміщення соціальної реклами на бігбордах, яка акцентує увагу на негативні наслідки паління та підкреслює позитивні аспекти відсутності негативної звички. Також інформаційну функцію буде виконувати канал на одному із най популярніших та най відвідуваних сайтів—YOUTUBE. За підтримкою найкращих режисерів Одеси та України плануються зйомки нових рекламних роликів соціального змісту про позитивні аспекти відсутності негативних звичок, та сторони життя «до та після паління», «пляжі Одеси зараз та після того, як кожен житель та гість міста візьме участь в збереженні чистоти та культури поведінки на пляжах».
2. Проведення соціальних акцій. Альтернативи шкідливої цигарки, на смачну солодку вату, або інші заохочення. Флешмоби проти забруднення навколишнього середовища. Роз'яснювальної бесіди з курцями про наслідки куріння. Альтернатива куріння - здоровий спосіб життя у вигляді спортивних заходів та занять спортом.
3. Встановлення на пляжах та курортних зонах міста урни у вигляді сучасного та популярного серед суспільства комічного персонажа – «Ждун», якому будуть надані певні ознаки одеського колориту (морського капелюху), що безсумнівно приверне увагу до його першочергового завдання - збирання токсичних недопалків, для подальшої утилізації. Дана модель урни, планується виготовлятися із заліза для більш практичного та довготривалого використання. Через зацікавленість нестандартного виду урни, одесити та гості міста будуть позбавлятися недопалок не шляхом викиду на узбережжя, а шляхом погашення та викиду до «Ждуна», який ніби «очікує» свого використання на благо чистоти навколишнього середовища.
Це суттєво вплине на зменшення кількості недопалків на території пляжу, що вплине на екологію курортних зон міста, збереже маленьких дітей від контакту з недопалками, які можуть нести інфекцію та провокувати захворювання.
4. З думкою про дітей, дорослих, та навколишнього середовища міста—пропонуємо очищення піску міських пляжів за допомогою спеціалізованої техніки, яка здатна очищувати пісок від шкідливих недопалків із залученням волонтерів.


Для кого цей проєкт

Проект розрахований на людей які страждають від культури виховання у курців. Для гостей міста, які хочуть відпочивати на чистих пляжах в екологічно чистих умовах та купатися в морі без плаваючих навколо них недопалків.


Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту, на які слід звернути увагу

1. Ймовірність продовження забруднення міських пляжів недопалками, у зв'язку з неможливістю охоплення 100% курців.
2. Затримка введення проекту в експлуатацію в залежності від термінів надходження фінансування, та узгодження з органами місцевого самоврядування.
3. Форс мажорні ризики, які важко передбачити: землетруси, пожари та інші стихійні явища.План заходів з реалізації проєкту


1. Розміщення соціальної реклами на біг-бордах, та на каналі YOUTUBE нових рекламних роликів соціального змісту про позитивні аспекти відсутності негативних звичок, та сторони життя «до та після паління», «пляжі Одеси зараз та після того, як кожен житель та гість міста візьме участь в збереженні чистоти та культури поведінки на пляжах».
2. Проведення соціальних акцій. Альтернативи шкідливої цигарки, на смачну солодку вату, або інші заохочення. Флешмоби проти забруднення навколишнього середовища. Роз'яснювальної бесіди з курцями про наслідки куріння. Альтернатива куріння - здоровий спосіб життя у вигляді спортивних заходів та занять спортом.
3. Встановлення на пляжах та курортних зонах міста урни у вигляді «Ждуна».
4. Молодіжні суботники з метою очищення піску на міських пляжів за допомогою спеціалізованої техніки.


Ключові показники оцінки результату проєкту


Економічні: економія на прибирання території пляжів; підвищення туристичної привабливості пляжів за рахунок покращення умов перебування.
Соціальні: зменшення кількості курців на пляжах; покращення умов використання пляжів для людей, що не палять.
Екологічні: зменшення кількості мусору на пляжах; зменшення вибросу шкідливих газів до навколишнього середовища.
2017-11-07 12:05   Проєкт створено

2017-11-20 15:37   Проєкт відправлений на розгляд (фінальна редакція)

2017-11-21 16:18   Проєкт опублікований.
Звіт про попередню оцінку відповідності проєкту - Департамент економічного розвитку ОМР.
.jpg
2134.JPG
(1.33 Mb)

2017-11-21 16:20   Відповідальний: Департамент охорони здоров’я

2017-11-24 09:15   Звіт про аналіз відповідності проєкту - Департамент охорони здоров’я
.tif
Stop smoking 2134.tif
(2.23 Mb)
.tif
Stop smoking 2134 - 0002.tif
(1.98 Mb)

2017-11-28 09:41   Допущений до голосування

2017-12-26 02:45   Не набрав голосів