Проект №: 2017-1597
Статус: Не допущений до голосування

Повний опис проекту

Проблема

Існує кричуща потреба у постійній увазі, турботі та покращенні життя ветеранів, учасників та дітей війни. Необхідно негайно вжити заходів щодо збору та збереження спогадів подій подвигу наших земляків, які захищали мир. Пам’ятаймо! Про тих, хто до нас не вернеться ніколи, пам’ятаймо! Будьмо гідними їх пам’яті!


Мета проекту

Наша мета - створення електронного архіву (в електронному вигляді представити описи й зображення) зібрати максимум інтерв’ю з сучасниками війни, створити відео та зібрати матеріал для створення Одеського Фонду збереження пам’яті історії війни, який слугуватиме джерельною базою для істориків, режисерів, сценаристів, соціологів, а також одним із важливих інструментів у патріотичному вихованні дітей та молоді.


Пропоноване рішення, що до розв’язування проблеми і його обґрунтування

Пам'ять про Другу світову війну жива в кожній родині. Історія військових років і спогади бойових дій - безцінні свідоцтва Великого подвигу нашого народу.
Ця війна смерчем пройшла над всією Україною. Вона навічно завмерла у символі Великої Вітчизняної війни, в образі битви, окупації, концтаборів, полону, шибениць, братських могил, нужденного тилу, примусової рабської праці. Цей смерч забрав понад 10 мільйонів українських життів. Вічна їм слава, вічна їм пам’ять.
Перемога України разом з іншими націями була досягнута винятково могутньою волею простих людей, які захищали свою землю від неволі, рабства і зла. Ця могутня постава згодом відродилася у державній волі України, чия свобода немислима без подвигу, здійсненого у пеклі тієї війни.
Сльози і кров завжди підносяться у небо, і звідти, по краплині, повертаються на землю дощем пам’яті. У кожній цій краплині – образ батька, діда, всіх праведників, і саме тому ці краплини для нас нескінченні.
Варто зауважити, що з кожним днем героїв серед нас все менше, вони йдуть у вічність, забираючи з собою історію. Історію подвигу, історію дружби та братерства, історію перемоги.
Війна завжди має людський вимір. Памятаймо героїв! Усі вони любили свою державу, любили Україну. Кожен з них захищав і гинув, власне, за Україну. Гинув по-своєму, перемагав по-своєму, однак найголовніше – ця любов була справжня, віддана і надзвичайно глибока.


Для кого цей проект

Проект – перевірка суспільства на зрілість. Його розроблено, як один з можливих способів збереження історії рідного краю, живої недавньої історії подвигу. Він передбачає написання спогадів сучасниками війни для молодого покоління.


Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Ризики в реалізації проекту:
• ризик несприятливих політичних змін у країні чи регіоні;
• ризик неповноти й неточності інформації проекту;
• виробничо-технологічний ризик (аварії, вихід з ладу устаткування, виробничий брак тощо);
• ризик непередбачуваності дій учасників проекту.


Приклади (кейси) схожих рішень

«В Україні запрацював онлайн-архів спогадів ліквідаторів аварії на ЧАЕС». В унікальному онлайн-архіві зібрані спогади очевидців аварії: http://1986.org.ua/uk/archive/memories , http://1986.org.ua/ukПлан заходів з реалізації проекту


План заходів з реалізації проекту:
- облаштування студії;
- збір та оцифрування матеріалів;
- збереження матеріалів;
- забезпечення доступу до матеріалів – створення сайту;
- репрезентація та публіцистика.

Ключові показники оцінки результату проекту


Після завершення роботи всі матеріали та документи Фонду стануть доступними для дослідників та широко загалу через інтернет-мережу на сайті, який буде створено, так і в друкованих виданням та публікаціях.
.png
фото 1.png
(323.51 Kb)

.docx
ІІ варіант.docx
(31.49 Kb)
2017-06-06 15:42   Проект створено

2017-06-07 20:30   Проект відправлений на розгляд

2017-06-08 10:35   Проект опублікований.
Звіт про попередню оцінку відповідності проекту - Департамент економічного розвитку ОМР.
.pdf
Звіт - Обпалені війною.pdf
(340.41 Kb)

2017-06-08 10:36   Відповідальний: Департамент культури та туризму

2017-06-23 11:57   Звіт про аналіз відповідності проекту - Департамент культури та туризму
.jpg
проектОпалені війною.jpg
(209.11 Kb)
.jpg
проектОпалені війною 1.jpg
(176.25 Kb)

2017-06-26 14:47   Не допущений до голосування