Проект №: 2017-1404
Статус: Проект реализован

Полное описание проекта

Проблема

Одеський муніципальний музей особистих колекцій ім. О.В. Блещунова був створений у 1986 році на основі зібрання Олександра Володимировича Блещунова, подарованого місту і розміщений у колишній комунальній квартирі.
Завдяки унікальній колекції (налічує більш 10 тисяч експонатів), яка належить до державного музейного фонду України, та активній творчій роботі колективу, музей став однією з культурних визитівок нашого міста. Він є активним учасником міжнародних акцій та проектів, у тому числі грантових, в ньому працюють творчі студії для дітей та дорослих, постійно реалізовуються різноманітні програми та проекти соціальної спрямованості.
Діяльність музею могла бути ще більш продуктивною та корисною громаді, але цьому заважає відсутність ресурсів для його подальшого розвитку в зв’язку з тим, що він розташований в житловому будинку, а також нестача приміщень. У 2016 році Одеським міськвиконкомом була придбана житлова квартира , що розташована поміж приміщеннями музею і з'явилась реальна можливість запровадити нові, прогресивні форми роботи та взаємодії з громадою. Ми впевнені, що коли суспільство вражене економічною кризою, пов’язаною з нестабільною політичною ситуацією, яка повною мірою торкнулась Одеського регіону, місія музеїв набуває нового змісту. Саме тут зберігається національне надбання, яке належить всьому громадянському суспільству незалежно від політичних вподобань, релігійної та національної приналежності. Крім того ОММОК ім. О.В. Блещунова має досвід впровадження неформальної освіти серед населення різних вікових груп, коли на тлі освітніх програм різної спрямованості формулюються об’єднуючі позитивні цілі, актуальні саме для місцевої мультикультурної громади, яка постійно поповнюється.
Саме в музеї може і повинен бути створений майданчик для набуття та усвідомлення громадянської компетентності, обговорення нагальних проблем, пов’язаних з виходом з кризової ситуації, яка ускладнюється необхідністю інтеграції біженців та переселенців в місцеву громаду.
Таким чином необхідною передумовою реалізації проекту «Обладнаємо простір Музею Блещунова для спілкування та неформальної освіти місцевої громади» є ремонт з реконструкцією та обладнання приміщення, що зараз знаходиться в аварійному стані, і таким чином несе реальну загрозу приміщенням музею та стану збереження колекції.
Благодійний фонд «Музеум» був створений у 1998 р. за ініціативою громадськості з метою підтримки та сприяння розвитку Одеського муніципального музею особистих колекцій імені О.В. Блещунова. За час свого існування він не тільки брав участь у виконанні, а і ініціював багато проектів, у тому числі з грантовою підтримкою, спрямованих на здійснення різноманітної діяльності музею.
При реалізації проекту на базі відремонтованих та оснащених приміщень планується спиратися на існуючий європейський досвід, коли саме музеї практикують кураторські освітні програми, спрямовані в тому числі і на інтеграцію переселенців та біженців в місцеву громаду.


Цель проекта

Створення:
- центру неформальної освіти для населення різних вікових груп, діяльність якого буде сприяти формулюванню об’єднуючих позитивних цілей, актуальних саме для місцевої мультикультурної громади на тлі освітніх програм різної спрямованості;
- майданчика для обговорення нагальних проблем, пов’язаних з виходом з кризової ситуації, яка ускладнюється необхідністю інтеграції біженців та переселенців в місцеву громаду.
- постійнодіючої творчої майстерні для дітей та підлітків.


Предлагаемое решение, к решению проблемы и его обоснование

З метою створення громадського центру неформальної освіти необхідно зробити капітальний ремонт та реконструкцію приміщень, що були передані музею і знаходяться в аварійному стані . Придбати обладнання та оргтехніку для належного функціонування виставкової та лекційної зали, дитячої творчої майстерні, зони відпочинку та спілкування відвідувачів.
Музей має переваги перед іншими установами освіти та культури тому, що зберігає і передає інформацію значною мірою доступну розумінню більшості представників громади, оскільки зберігає об’єкти культурного надбання які здебільшого були частиною повсякденності. Музей ще й скарбниця національної історії і культури і тому завжди буде ретранслювати питання пам’яті, базових цінностей суспільства, громадянських прав на культуру і т.і.


Для кого этот проект

Результатами проекту зможуть користуватися члени місцевої громади різних вікових категорій, включно з вимушеними переселенцями та біженцями. Здійснення цього проекту надасть можливість привернути увагу суспільства до муніципальної інституції, яка зберігає державну частину музейного фонду України; зробить музей привабливим та комфортним для відвідування різними верствами населення, в тому числі людей з особливими потребами; визначить та підкреслить пріоритети міської влади з точки зору забезпечення культурних потреб членів громади.


Риски (препятствия) в реализации проекта, на которые следует обратить внимание

Нестабільність фінансування;
Складнощі з узгодженням документації;
Не доведення проекту до завершення;
Гальмування проекту та затягування термінів реалізації.


Примеры (кейсы) подобных решений

- Національний музей ім. Т.Г. Шевченка (м. Київ) - реконструкція музейних приміщень та створення Атріуму з метою проведення фестивалів, лекцій, дискусій, обговорень для гостей та мешканців міста.
- Обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.С. Грушевського (м. Одеса) - реконструкція приміщення та створення сучасно облаштованого соціо-культурного простору з метою проведення лекцій, читань, роботи з інтернет-ресурсами, спілкування.
- Власний досвід ОММОК імені О.В. Блещунова з перетворення музейного простору на освітній майданчик, діяльність якого спрямована на різні верстви населення за сприяння Благодійного фонду «Музеум». Деякі приклади здійснених і діючих проектів:
- музейно-освітній центр «Співтворчість» для дітей (діє з 2002 р.);
- Низка семінарів «Музейні студії» з розповсюдження фахового досвіду серед музейної спільноти (діє з 2007 р.);
- медіа центр «Інші ігри» музейної спрямованості для підлітків (2006-07 рр., має потенціал для продовження за наявності технічної бази);
- Низка семінарів «Створюємо музей разом» для викладачів середніх шкіл м. Одеси (2010 – 2013);
- «Центр світоглядів» для молоді та дорослих (діє з 2012 р.);
- Студія малювання для дорослих «Чотири сезони» (діє з 2013 р.) etc…План мероприятий по реализации проекта


1. Проведення тендерної процедури;
2. Розробка проектно-кошторисної документації;
3. Узгодження з відповідними органами влади;
4. Здійснення ремонтних робіт з реконструкцією приміщення;
5. Закупівля обладнання та оргтехніки;
6. Облаштування приміщень для функціонування центру неформальної освіти та творчої майстерні;
7. PR-компанія проекту "Обладнаємо простір Музею Блещунова для спілкування та неформальної освіти місцевої громади", започаткованого в рамках міської програми "Громадський бюджет"


Ключевые показатели оценки результата проекта


Підвищення туристичної привабливості музейного об’єкту для місцевої громади та гостей міста.
Підвищення відвідуваності за рахунок створення зони комфорту для екскурсійних груп та індивідуальних відвідувачів.
Покращання іміджу музею та міської влади, що ним опікується.
Підсилення значення культурної спадщини в житті громади.
Підкреслення розуміння міською владою сучасних пріоритетів у підвищенні культурного рівня одеситів, зокрема створення умов для комфортного відвідування музейної установи.
Завдяки отриманим знанням в музейному громадському центрі неформальної освіти прискориться адаптація і соціалізація вимушених переселенців, їх інтеграція в процеси, пов’язані з економікою регіону, поліпшення якісних показників рівня життя членів громади.
.jpg
заставка проекта.JPG
(3.19 Mb)

.jpg
план приміщень.jpg
(311.62 Kb)

.jpg
лекційна зона.jpg
(319.24 Kb)

.jpg
зона відпочинку варіант2.jpg
(130.46 Kb)

.jpg
зона відпочинку варіант 1.jpg
(223.72 Kb)

.jpg
виставкова зала.jpg
(612.58 Kb)

.jpg
творча майстерня.jpg
(182.99 Kb)
2017-06-01 17:27   Проект создан

2017-06-06 15:03   Проект отправлен на рассмотрение (финальная редакция)

2017-06-06 18:26   Проект опубликован.
Звіт про попередню оцінку відповідності проекту - Департамент економічного розвитку ОМР.
.pdf
Звіт - Блещунова.pdf
(1.43 Mb)

2017-06-06 18:26   Ответственный: Департамент культури та туризму

2017-06-22 12:00   Отчет об анализе соответствия проекта - Департамент культури та туризму
.jpg
1404_2.jpg
(238.75 Kb)
.jpg
1404_1.jpg
(286.75 Kb)

2017-06-24 05:44   Допущен к голосованию

2017-08-01 19:35   Проект победитель