Проект №: 2017-1397
Статус: Не допущен к голосованию

Полное описание проекта

Проблема

Що може бути найважливішім для батьків, ніж здоров'я дитини? А де дитина перебуває більшу частину часу? Звичайно ж, в школі. Так що ж ми можемо зробити для того, щоб максимально убезпечити дитину від усіх ризиків, пов'язаних зі здоров'ям, в той час, коли вона знаходиться в школі? Звичайно, вплинути на якість медичного обслуговування в навчальному закладі.
Якість медичного обслуговування школярів у шкільних медпунктах залежить від багатьох факторів: кадрового забезпечення, оснащення медпункту ...., а ще від величезної кількості паперово-облікової інформації та журнально-записувальної звітності, яку повинен вести медичний працівник школи. І коли постає ситуація термінового надання медичної допомоги учню, працівник медпункту має перегорнути весь «архів» відомостей про дитину (знайти медичну картку та з’ясувати, чим хворіла дитина, які маніпуляції їй можна виконувати і т.інше).
Постає питання: чи можливо вирішити або хоча б покращити стан медичного обслуговування у школі?
Проте не можна казати, що ситуація зовсім приречена. Вихід можна знайти, почавши з найменшого – суттєво зменшити паперовий обіг документації медичного кабінету школи. І на допомогу у вирішенні цього питання прийде досвід багатьох європейських країн, де впроваджений електронний документообіг.
У сучасному житті все несподівано стало «електронним»: електронний уряд, електронні послуги, електронні книги і бібліотеки. Що це - віяння моди? Безумовно! Але, з іншого боку, наше життя стрімко змінюється, «електронізуючись» у багатьох сферах: майже повністю переїхали в Інтернет каси будь-яких квитків, нецифрова фотографія залишилася долею естетів, та й паперові книги явно поступаються своїми позиціями. Останнім часом стало помітно, що в сучасних школах електронних книжок та всіляких планшетів в руках у дітей явно більше, ніж звичайних книг і журналів. Тож, і у сферу медичного обслуговування школярів має бути впроваджений інформаційно- технологічний процес.
Звичайний комп’ютер у медпункті школи та сучасне програмне забезпечення надасть медичним працівникам школи унікальні можливості по зберіганню і обробці даних, про стан здоров'я дітей і багато іншого.
Лікар зможе максимально швидко отримати доступ до інформації про стан здоров’я дитини, витратить менше часу на заповнення амбулаторних карт та формуванню різного типу звітності. Як наслідок, підвищиться якість надання медичної допомоги дітям у навчальних закладах міста.


Цель проекта

Вирішення проблеми якості медичного обслуговування дітей у школах міста Одеси шляхом інформатизації документообігу шкільних медичних кабінетів та впровадження сучасного програмного забезпечення, за допомогою якого співробітники медпункту зможуть вести статистику диспансеризації школярів, вчителів, паспорти здоров'я учнів і листи обліку проведених щеплень, отримувати доступ до повної історії хвороби дитини, виписувати електронні медичні довідки для батьків, вести повний облік всіх наявних медикаментів, створювати online-звіти керівництву школи та керівництву медичної установи, якій підпорядковується шкільний медпункт, формувати звіти, вести облік відвідування серед дітей і вимагати від них довідки (при відсутності учня більше 3 днів) і вести статистику захворюваності в школі, що дозволить оперативно виявити загрозу і провести запобіжні заходи.


Предлагаемое решение, к решению проблемы и его обоснование

Цей проект має бути створений як інструмент покращення стану медичного обслуговування учнів у школах міста, через впровадження у діяльність медпункту інформаційно-технологічного процесу, який суттєво зменшить паперовий обіг документації. В ході реалізації проекту кожний медичний кабінет школи має бути оснащений сучасною комп’ютерною технікою та спеціальним програмним забезпеченням, якісним Інтернетом. Медичні працівники мають пройти спеціальну підготовку для переходу на електронний документообіг. Також має бути створена єдина база даних про стан здоров’я учня, куди зможуть вносити всі звернення, захворювання та результати обстежень дитини, як дільничний лікар-педіатр, лікарі стаціонарів так і медична сестра школи. Єдина база має бути захищена і мати обмежений доступ, з метою захищення персональних даних і даних про стан здоров’я дитини. Батьки учнів зможуть отримувати online-довідки про стан здоров’я дитини.


Для кого этот проект

123 навчальних заклади комунальної власності територіальної громади міста Одеси.План мероприятий по реализации проекта


1. Формування завдань проекту, визначення необхідних ресурсів для реалізації проекту.
2. Розповсюдження інформації щодо початку проекту.
3. Придбання сучасного обладнання для оснащення медичних кабінетів навчальних закладів комунальної власності територіальної громади міста Одеси.
4. Установка та введення в експлуатацію комп’ютерного обладнання у медичних кабінетах закладів освіти.
5. Навчання медичного персоналу роботі зі спеціальним програмним забезпеченням.
6. Повна інтеграція обладнання у діяльність медичних кабінетів закладів освіти.
7. Моніторинг якості надання медичних послуг у закладах освіти.
8. Підсумки реалізації проекту. Визначення майбутніх перспектив покращення стану медичного обслуговування дітей.

Ключевые показатели оценки результата проекта


Покращення стану медичного обслуговування учнів у школах міста
.jpg
Проект 01.jpg
(146.86 Kb)

.jpg
Електронний.jpg
(87.57 Kb)
2017-06-01 13:37   Проект создан

2017-06-02 14:20   Проект отправлен на рассмотрение

2017-06-02 16:55   Проект опубликован.
Звіт про попередню оцінку відповідності проекту - Департамент економічного розвитку ОМР.
.jpg
Інформатизація медичних послуг №2017-1397.jpg
(597.1 Kb)

2017-06-02 16:56   Ответственный: Департамент освіти та науки

2017-06-14 17:33   Отчет об анализе соответствия проекта - Департамент освіти та науки
.jpg
мед стор 2.jpg
(853.67 Kb)
.jpg
мед стор 3.jpg
(1.3 Mb)
.jpg
мед стор 1.jpg
(1014.77 Kb)

2017-06-16 19:55   Не допущен к голосованию