Проект №: 2017-1320
Статус: Проект реализован

Полное описание проекта

Проблема

Щороку в м. Одесі від раку молочної залози помирає близько 200 жінок, з них 18,0% в працездатному віці, реєструється близько 600 нових випадків раку молочної залози, в 36,0% випадків у осіб працездатного віку. Показник захворюваності складає 80,6 на 100 тис. жіночого населення (Одеська область 73,3, Україна - 67,3). М. Одеса займає І-е місце на Україні по рівню захворюваності на рак молочної залози.
Методом скринінгу раку молочної залози є маммографія молочних залоз у жінок віком з 45 до 70 років 1 раз на 2 роки. При наявності патології молочних залоз та обтяженому онкологічному анамнезі - 1 раз на рік.
У чоловіків маммографія проводиться при наявності захворювань грудної залози. За 5 років існування Міського Центру здоров'я грудної залози було обстежено 1 135 чоловіків, виявлено доброякісної патології у 645 чоловіків та 4 випадки раку грудної залози.
Сучасний цифровий комп’ютерний маммограф надає можливість обстежити 8-10 пацієнтів за годину, тоді як наявний аналоговий (рентгенологічний) маммограф тільки - 2-х пацієнтів. Крім того наявний аналоговий (рентгенологічний) маммограф може проводити обстеження тільки у жінок з маленьким розміром молочних залоз.


Цель проекта

Проведення маммологічних досліджень грудної залози у жінок, а при необхідності і у чоловіків з цілью раннього виявлення ракових пухлин, доброякісних новоутворень та іншіх патологічних станів. При допомозі мамографічних досліджень новоутворення молочних залоз можливо виявити за декілька років до зовнішних проявлень або можливості їх пропальпіровати.


Предлагаемое решение, к решению проблемы и его обоснование

Придбання для Міського Центру здоров'я грудної залози при Комунальній установі «Міська поліклініка № 6» сучасного маммографа з цифровим комп’ютерним забезпеченням надасть можливість охопити значну більшість населення м. Одеси для раннього виявлення онкозахворювання грудної залози.


Для кого этот проект

Цей проект для всього дорослого населення м. Одеси.


Риски (препятствия) в реализации проекта, на которые следует обратить внимание

Маммографічна повноформатна цифрова система Helianthus італійського виробника Metaltronica, який на сьогоднішній день є одним зі світових лідерів у виробництві рентгенівських систем для маммографії, оснащена легким повністю моторизованим неізоцентричним C-подібним штативом (з вертикальним і круговим переміщенням) і зручною консоллю управління, яка дозволяє виконувати знімки молочної залози в різних проекціях.
Маммограф відрізняється високою надійністю і простотою в експлуатації. Система гарантує високу якість зображень і забезпечує комфорт для пацієнта при низькій дозі опромінення.
Враховуючи особливості цього обладнання робимо висновок, що ризиків у впроваджені та обслуговувані в медичній практиці Міського Центру здоров'я грудної залози немає.План мероприятий по реализации проекта


Реалізація проекту складається з:
- вибору оптимальної по ціні, комплектації, функціям, технічним характеристикам маммографічної цифрової
комп’ютерної системи;
- виступи в ЗМІ по даному проекту програми «Громадський бюджет м. Одеси», що реалізується Одеською
міською радою;
- звернення до населення м. Одеси щодо підтримки проекту;
- придбання, інсталяції, введення в експлуатацію цифрової маммографічної системи;
- передачі на баланс КУ «Міська поліклініка № 6» цифрової маммографічної системи;
- презентації в ЗМІ нової цифрової маммографічної системи, придбаної за рахунок громадського бюджету
м. Одеси.


Ключевые показатели оценки результата проекта


Значно збільшиться кількість випадків раннього виявлення ракових пухлин, доброякісних новоутворень та іншіх патологічних станів. Це надасть можливість своєчасного та якісного лікування.
.png
1320img.png
(446.65 Kb)
2017-05-30 14:32   Проект создан

2017-05-31 10:17   Проект отправлен на рассмотрение (финальная редакция)

2017-05-31 15:26   Проект опубликован.
Звіт про попередню оцінку відповідності проекту - Департамент економічного розвитку ОМР.
.jpg
Маммограф №2017-1320.jpg
(465.66 Kb)

2017-05-31 15:26   Ответственный: Департамент охорони здоров’я

2017-06-01 14:39   Отчет об анализе соответствия проекта - Департамент охорони здоров’я
.tif
Маммограф МП 6 1.tif
(6.55 Mb)
.tif
Маммограф МП 6 2.tif
(6.09 Mb)

2017-06-12 20:39   Допущен к голосованию

2017-08-01 19:35   Проект победитель