«Гаряча лінія» по коронавірусу: безкоштовно 15-50 (стаціонарні) або 0-800-50-15-50 (мобільні)
Проєкт №: 2017-1084
Статус: Не набрав голосів

Повний опис проєкту

Проблема

У 2014 році у сквері "Зоряний" була проведена часткова реконструкція. У вересні 2016 року у сквері відбулась запланована модернізація тепломережі, в результаті якої була спотворена частина пішохідних доріжок. Команда архітекторів, вирішила розробити проект реконструкції скверу "Зоряний", який передбачав у чаші басейну створити фонтан, зробити єдину велику площу для проведення фестивалів, частину нелегальної стоянки переробити під скейт-парк і модернізувати дитячий майданчик, з відгородженням її від автомобільної дороги. Після розробки проекту, команда архітекторів надала проект на розгляд до міської ради та Управління архітектури і містобудування. Проект мав схвальні відгуки та був рекомендований до затвердження. Але потім, у грудні місяці почались незаконні роботи Департаментом дорожнього господарства по знищенню басейну ( без дозволу господаря кінотеатру) та створенням клумби під скульптуру, при цьому територія під басейном знаходиться в оренді у кінотеатру і вона так і не була передана на баланс міста.
Зараз перед кінотеатром немає скульптури, на клумбі немає квітів, а пішохідні доріжки так і не були відновлені.
Район Котовського являє собою спальний район без будь-яких публічних просторів,де можуть бути якійсь активності та розваги.Також цей район відокремлений від історичного центра міста та має лише одну дорогу,що погіршує доступність та зручність пересування.У районі швидко збільшується забудова житловими будинками і не створюються нові парки чи пішохідні зони.Також на місті сквера можуть збудувати ТРЦ. Тому цей зможе вносити різноманіття у повсякденне життя мешканців району.


Мета проєкту

Мета цього проекту зробити зі сквера безпечне відкрите публічне середовище, з різноманітними елементами вуличного дизайну, де кожен відвідувач цього місця буде відчувати себе комфортно та зможе знайти свій власний затишний куточок. Ідея проекту націлена на збільшення активності серед населення, збільшення комунікації серед людей, збільшення обізнаності та поваги до навколишнього середовища, а також вшанування пам’яті людини та ії вчинків,видатного одесита, в честь якого назвали цілий проспект в районі Селище Котовського та був створений сквер «Зоряний».


Пропоноване рішення, що до розв’язування проблеми і його обґрунтування

Задачі проекту націлені на створення безпечної та комфортної середи, збільшення активності серед населення, збільшення комунікації серед людей, збільшення обізнаності та поваги до навколишнього середовища, а також вшанування пам’яті людини та ії вчинків. Завдяки благоустрою до скверу повернеться життя, люди будуть знати дє вони можуть відпочивати.
Пропоновані рішення:
- відновлення світла у сквері
- насичення простору сучасними вуличними мебілями
- створення фонтану
- створення площадки для міні скейт-парку
- створення огорожі навколо дитячього майданчика
- створення комфортного інвестиційного клімату для кінотеатру, щоб він був реконструйований.


Для кого цей проєкт

Проект направлений на всіх відвідувачів скверу, а саме на батьків з дітьми, людей похилого віку, та людей, що йдуть через сквер, намагаючись скоротити дорогу. Проект повністю задовольняє інтереси оточуючих мешканців. Також реалізація цього проекту подарує для міста ще один гарний сквер.


Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту, на які слід звернути увагу

Із-за відсутньості координації дії між департаментами та відсутність моніторингу під час реалізації проекту, сквер може залишитись в занедбаному стані або якість благоустрою не буде відповідати сучасним вимогам мешканців міста. ТАкож існує вірогідність, що орієнтовний бюджет може мати помилки у розрахунках і проект буде коштувати більше, ніж планується. У разі виникнення такої проблеми, як нестача коштув, я буду залучати додаткових інвесторів, шукати гранти.


Приклади (кейси) схожих рішень

Проект«Gore Park renewal»в місті Гамільтон,Канада.Проект реалізується за допомогою місцевого самоврядування.Ключова ідея їх проекту зробити цей парк доступним та зробити вулицю, рядом з парком пішохідною.Проект«Hermann Park Conservancy»у м.Хьюстон,США.Це дуже великий та дорогий проект модернізації найбільшого парку у місті.Проект«Magnolia North Community Park»був створений на пустомі місті у дуже кримінальному районі Опа-Лока,Флорида,США.Завдяки створенню місцевої громади та збору грошових засобів,люди створили цілий парк своїми руками,щоб змінити соціальне положення людей у кращу сторону.Проект«Toronto's Underpass Park»це не зовсім аналогічний кейс.Цей проект був створений за підтримки уряду міста.Був створенний цілий парк відпочинку людей у місці під автострадою.Там було створенно озелення середовища та встановлено різні елементи благоустрою середи.План заходів з реалізації проєкту


Перед тим, як розраховувати реальний бюджет проекту, треба знати, яка будівельна компанія, буде реалізовувати проект. Тому підрахунок і бюджет орієнтовний.
- Затверждення проекту благоустрою скверу
- Створення робочої группи, яка буде слідкувати за реалізацією проекту
- Розробка робочих креслень для встановлення інженерного обладнання
- Переговори з директором кінотеатру, щодо створення фонтану, на місці зруйнованого басейну
- Залучення профільних департаментів щодо озелення скверу та створення мережі пішохідних доріжок
Реалізація цих етапів буде займати 1 місяць
- Проведення тендору на будівельну компанію, яка реалізую проект, згідно з концепцією.
- Проведення тендору на компанію,яка створить у скверу фонтан
Цей етап буде займати від 2 до 3 тижднів
- Реалізація проекту згідно з етапами, прописаними у бюджеті
Цей етап буде займати 2.5 місяці
- Передача сбудованного фонтану на балаз міста та профільного комунального підприємства


Ключові показники оцінки результату проєкту


Від реалізації цього проекту очікується збільшення кількості відвідувачів скверу,поштовх кінотеатру до змін та модернізації, організація різноманітних фестивалів,вистав під відкритим небом, літні нічні кінопокази на території скверу,створення різних сучасних розвиваючих дитячих майданчиків,об’єднання мешканців з оточуючих будинків у сильну громаду,яка буде доглядати за сквером. Але перш за все, реалізація цього проекту подарує району Котовському охайний публічний простір.
.jpg
1.jpg
(8.05 Mb)

.jpg
2.jpg
(8.5 Mb)

.jpg
6.jpg
(7.71 Mb)

.jpg
5.jpg
(6.59 Mb)

.jpg
3,4.jpg
(13.04 Mb)

.jpg
чертежи-генплан м 1 750.jpg
(6.97 Mb)

.jpg
чертежи-фонтан.jpg
(3.62 Mb)
2017-04-26 19:02   Проєкт створено

2017-06-05 21:27   Проєкт відправлений на розгляд (фінальна редакція)

2017-06-06 19:32   Проєкт опублікований.
Звіт про попередню оцінку відповідності проєкту - Департамент економічного розвитку ОМР.
.pdf
1084.pdf
(812.8 Kb)

2017-06-06 19:32   Відповідальний: Департамент міського господарства

2017-06-23 13:45   Звіт про аналіз відповідності проєкту - Департамент міського господарства
.jpeg
1084.jpeg
(390.49 Kb)
.jpeg
1084-2.jpeg
(437.46 Kb)

2017-06-26 14:52   Допущений до голосування

2017-08-01 19:31   Не набрав голосів