Завершилися заняття в онлайн-школі громадського бюджету Одеси

 У 2020 році за запитом громадськості для жителів міста розпочала роботу Школа громадського бюджету. Слухачами Школи стали потенційні автори проєктів громадського бюджету Одеси, які прагнуть отримати знання про підготовку проєктів. Навчання проходило в режимі онлайн-конференцій.

Протягом 2-х останніх місяців шляхом інтерактивного навчання, діалогу з експертами-спікерами та авторами вже реалізованих проєктів близько 100 учасників Школи отримали знання з історії інструменту «Бюджет участі» і його розвитку в Україні, а також опанували навички проєктного менеджменту.

Найбільш активні слухачи розробили та надали на розгляд попередньо сформовані власні проєкти, направлені на:
- благоустрій міста,
- створення навчальних центрів для підвищення обізнаності дітей та дорослих щодо формування стартапів та бізнес-ідей,
- підвищення рівня екологічної освіти молоді,
- формування свідомої та відповідальної спільноти, що стане на захист довкілля рідного міста,
- створення локацій соціальної активності.

4 вересня 2020 року відбулося заключне онлайн-заняття в Школі громадського бюджету. Тема заняття - «Формування бюджету проєкту».
Спікерами виступили:
Світлана Бедрега - голова комісії з питань громадського бюджету - заступник Одеського міського голови;
Софія Сакалош - регіональний координатор Програми EGAP у Вінницькій області, член коаліції з розвитку електронної демократії в Україні, співавтор Концепції е-демократії України.

 Презентація С. Бедреги

Також було підбито підсумки роботи Школи громадського бюджету. На першому засіданні комісії з питань громадського бюджету найбільш активним учасникам занять Школи будуть вручені сертифікати.

Крім того, організатори Школи розробили рекомендації для авторів майбутніх проєктів громадського бюджету.

 Рекомендації школи громадського бюджету

«Проєкти минулих років показали, що одесити намагаються зробити своє рідне місто затишним, піклуються про дітей, пропонують багато соціальних і спортивних проєктів, прагнуть зберегти сторінки дивовижної історії Одеси. Школа громадського бюджету дала не тільки теоретичні знання. Тут ми відкрито говорили, як зробити так, щоб проєкт став успішним, учасники на практиці змогли випробувати свої сили і отримати практичні поради. А тепер чекаємо креативні, свіжі ідеї. Прийом проєктів на 2021 рік стартував 1 вересня і триватиме до 30 вересня поточного року», - зазначив заступник голови комісії з питань громадського бюджету Одеси Олег Бриндак.

Процес подання проєктів і голосування проходять на муніципальної платформі «Соціально активний громадянин».

Проєкт «Школа громадського бюджету» в місті Одесі реалізується згідно з Меморандумом про співпрацю між Одеською міською радою та Програмою EGAP, що впроваджується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.